furia-rosie

Un meci.. un an ce trebuie uitat repede

Barcelona a fost umilită în primele 70 de minute la Paris. Zic 70 de minute pentru că apoi am stins televizorul. N-am mai putut. N-am văzut demult un meci atât de slab.

Ce mă deranjează mai tare decât scorul e că n-am jucat nimic. N-am văzut o echipă a Barcelonei atât de neputincioasă de când mi-l amintesc pe Messi în teren.

Vreau să plece Enrique.

Nu știu dacă el e vinovatul principal, dar vreau un antrenor cu coaie. De la Pep, pe care mulți nu-l agreează (don’t care), n-am mai văzut un antrenor al Barcelonei care să aibă tupeu să schimbe tactica în timpul meciului.

Scoate un atacant și bagă un mijlocaș în plus dacă vezi că nu ții de minge. Scoate un fundaș și bagă un atacant dacă vezi că adversarii nu au un șut pe poartă tot meciul dar scorul e nul.

Avem 11 oameni senzaționali, și bancă zero. Defapt nici 11 senzaționali nu sunt, pentru că încă nu l-am găsit pe noul Xavi. În plus am crezut că-l putem înlocui pe Dani Alves, cel mai pasator pentru Messi în ultimii cinci ani, cu un mijlocaș reprofilat.

Anul ăsta e de sacrificiu, știam (simțeam) asta de la început. Dar așa nu-i frumos. 4-0 e dureros și pentru FCSB.