Uite că am trecut voioși în noul an și ușor ușor lăsăm în urmă perioada sărbătorilor de iarnă pentru un început de 2016 în care cu toții ne-am propus mai mult. Noaptea de revelion a trecut pentru toți la fel de repede chiar dacă unii s-au distrat mai mult decât alții.
Anul ăsta nu am avut niciun plan pentru seara dintre ani, lucru devenit parcă obișnuință deși trebuie să recunosc că mereu mi-am dorit mai mult. Visez la un revelion petrecut undeva pe o plajă cu temperaturi numai bune de făcut o baie pe timpul zilei, cu moș crăciunițe în apă și cu un foc de artificii de pomină.
Dubaiul pare cea mai la îndemână destinație care să se preteze pe ceea ce-mi doresc eu de revelion. Soare și căldură la un preț probabil nu cu mult peste costul unei săptămâni petrecute în Poiana Brașov. De la dorință la realizare este un drum anevoios dar este un plan pe care încerc să-l realizez în viitorul apropiat.
Până una-alta anul 2016 e booked cu un city break în Londra prin februarie și cu 8 zile în prea frumoasa Grecie, undeva la început de septembrie. Vă doresc un an cu plimbări și vă las cu câteva imagini din Dubai sub foc de artificii.
2 comments
Cine n-ar vrea un revelion acolo… dar…. cine si-l permite?!
deocamdată eu nu 🙂 Rămâne la nivel de vis.